Пан Ґі Мун
Повноваження Пан Ґі Муна закінчуються 31 грудня 2016 року

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав усі сторони конфлікту на сході України виконати Мінські домовленості і наголосив на необхідності розробки плану дій із захисту прав людини. Про це він сказав у вівторок, 23 червня, у Страсбурзі, звертаючись до Парламентської асамблеї Ради Європи, передає УНІАН.

За словами Пан Гі Муна, за цей рік в Україні було вбито понад 6 тисяч осіб. На сході України порушуються права мільйонів людей. «Я закликаю всіх докласти всіх можливих зусиль, щоби примусити сторони повністю виконати Мінські домовленості і досягти політичного рішення. Будь-яке мирне вирішення має базуватися на захисті прав людини в суверенній, незалежній та єдиній Україні», – заявив генсек ООН. Він наголосив, що це важливо для стійкого миру, прогресу для внутрішніх реформ і боротьби з корупцією.

У свою чергу, народний депутат України, уповноважена президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко висловила розчарування з приводу сьогоднішнього виступу генерального секретаря ООН, назвавши його «беззубим і неактуальним». Про це вона написала у Facebook.

«Беззубий виступ генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна на сесії ПАРЄ. І це не має жодного зв’язку з політкоректністю і дипломатією. Це просто беззубий і неактуальний виступ, щоби всім сподобатися (дуже хоче переобратися) – і в результаті всіх розчарував. Жодного слова! про анексію Криму, жодного слова про агресію РФ проти України. Просто про конфлікт на Сході і права людини. І більше ніж 6 тисяч вбитих. З чиєї зброї?» – написала Геращенко. Вона додала, що «якось так дивно збіглося, що саме перед тим, як українська делегація мала поставити запитання, обговорення припинилося».

«Я планувала від імені нашої делегації запитати його, чому не згадав у виступі анексію Криму? І чому сором’язливо не говорить, що це агресія – РФ проти України. І що думає про введення миротворців на Донбас? І чи не пора РФ, яка блокує всі рішення Радбезу ООН, виключити з Ради Безпеки. А Володя Ар’єв хотів запитати, навіщо Генсек ООН поїхав 9 травня на парад в Москву, де гриміла зброя, яка використовується на Донбасі. Якою вбивають українських дітей. Пані Брассер (голова ПАРЄ) врятувала свого колегу Пана Ґі Муна від незручних українських запитань. Ну що ж, нам своє робити…», – зазначила народний депутат.

На її думку, міжнародні організації, які створені для захисту миру, або його захищатимуть, або їх чекатиме серйозне реформування, або вони стануть просто непотрібними. «Велике розчарування від сьогоднішнього виступу Пан Ґі Муна. І як на мене, такі виступи підривають довіру до самої ООН», – резюмувала Геращенко.

Як повідомлялося, у Страсбурзі 22 червня відкрилася сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), однією з основних тем якої стане продовження санкцій проти російської делегації.

Зауважимо, що повноваження Пан Ґі Муна, який обіймає пост генсека ООН з 1 січня 2007 року, закінчуються 31 грудня 2016 року. Згідно зі встановленими правилами, він не має права висуватися на третій п`ятирічний термін.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ