Герман Антонов, політичний аналітик
Герман Антонов, політичний аналітик

А що там, що таке? Ювілей у якогось персонального пенсіонера з Москви? А хто такий, чим знаменитий?

Що? Дав нам свободу, кажете, чверть століття тому? Ну, не знаю кому він там що дав, але ми нашу частку свободи тільки зараз виколупуємо з кров’ю, потом і нервами. Незважаючи на пред’явлення накладної. Кажуть, фальшива була. Як Будапештський меморандум. І кінця-краю цьому процесу поки не проглядається. Тобто, ми точно знаємо, що отримаємо, але терміни і остаточна вартість уточнюються.

Кажете, він Радянський Союз розвалив? Неправда. Радянський Союз розвалив себе сам. Бо був нежиттєздатний, мав неефективний, непрацюючий, протиприродний економічний базис і людоїдську ідеологічну надбудову. Воював з усім світом, переводив своїх і чужих громадян і право на існування обнулив років за сорок до своєї кончини. Переходив, так би мовити, у вигляді зомбі.

Як-як? Процес розпаду совка завдяки йому не перетворився на криваву баню? Що, правда? А крові одних жителів Вільнюса на баню бракує? А вірмени, загиблі в погромах Баку і Сумгаїта, хіба не заповнять своєю кров’ю десятки лазень? А жителі Середньої Азії у своїх міжусобицях не пролили хіба нічого?

Так що, киньте ви це. Пусте. Нехай собі живе громадянин Горбачов М.С., 1931 р.н., пенсіонер. Але в безвісті та порожнечі. На інше не заслужив…

Михайло Горбачов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ