Герман Антонов, політичний аналітик
Герман Антонов, політичний аналітик

Я поспішаю заспокоїти тих, хто починає висувати версії російського підривного вкладу в результат голосування за вихід Великої Британії з ЄС.

Громадянин Об’єднаного Королівства, який проголосував за Brexit, не слухав вночі «Радіо Росії», не тримав на стіні червоно-синьо-білий триколор і не клеїв марку пошти Британії на конвертик з поздоровленням для Рамзана Кадирова з днем народження. Це той, хто фотографувався з келихом шампанського в руках і посмішкою до вух на тлі похоронної процесії Маргарет Тетчер. Це той, хто пояснює зайві пенси в ціні м’яса і сирної запіканки в супермаркеті Tesco НЕ коливаннями ринкової кон’юнктури, а підступами брюссельського центробанку і напливом іммігрантів. Це той, хто між биковатим сусідом-слюсарем, фаном MU, і худеньким програмістом з Момбаі в окулярах завжди обирає першого. Незалежно від їх особистих вкладів в економіку власної країни.

Іншими словами, я впевнений в тому, що результат плебісциту цілком визначається процесами всередині Королівства, а не зовнішнім впливом. Який, звичайно, теж міг бути, але навряд чи був вирішальним.

Хочу також порекомендувати босам тих, хто «підводиться з колін», не потирати рученята від щастя в тиші імперських кабінетів Старої Площі, а поставити собі одне-єдине запитання: якщо вже громадяни розвиненою Британії вирішили рвонути «на вихід», то наскільки ймовірним є збереження єдності вашого клаптикової ковдри з економікою кам’яного віку і ментальністю динозавтра і птеродактилів? Здається, прилади майже на нулі, «товариші». За собою постежте краще…

Джерело: Герман Антонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ