Герман Антонов, політичний аналітик
Герман Антонов, політичний аналітик

Учора був один з ключових днів у президентській виборчій кампанії в США. І якщо у Флориді та Огайо переможе Дональд Трамп (до чого схиляються багато компетентних спостерігачів), то цей власник позбавленої смаку рудої плоєчки на голові отримає номінацію від Республіканської партії на пост президента.

Уже зараз багато наших вдарилися у «всепропальщину», клянучи американського виборця, який наполегливо виводить у фінал головної гонки Штатів пару Клінтон-Трамп. І справді, їм є що пред’явити.

Хіларі Клінтон прямо причетна до ініціювання сумнозвісної політики «перезавантаження» у відносинах із РФ, яка фактично розв’язала руки російському реваншизму і агресії на пострадянському просторі. Трамп — власник бізнес-імперії та божевільної каші в голові, яку можна було би назвати милою і смішною, якби лише він не рвався до головного штурвалу планети. Загалом, «погано» і «погано-погано». Але…

Якщо ми звернемося до історії останніх ста років, то ми побачимо — що за цей час у Сполучених Штатах пост президента займали чотирнадцять осіб, з яких лише четверо (Рузвельт, Ейзенхауер, Кеннеді та Рейґан), на думку американських політологів із Прінстона, інтеґрально вирішили поставлені перед ними завдання в сфері зовнішньої та внутрішньої політики. Хоча й до кожного з цієї четвірки є цілком вагомі претензії.

А вже решті дісталося на горіхи від спеців і «громадськості» по повній. Але факт перебування в Овальному кабінеті «неякісного» господаря абсолютно не означає адекватної шкоди державній політиці країни. Є фахівці, які роблять свою справу — незважаючи на те, хто сидить в головному кріслі. Є інститути, покликані дати по руках будь-якому навіженому, що зарвався, опинившись на вершині влади. Є суд, якому не подзвониш і не домовишся «за поняттями».

Коротше кажучи, це не бантустан і не монархія. Тут не «забалуєш». І тому не варто перебільшувати наперед розміри «зради». При будь-якому результаті виборів до влади прийде професійна команда знаючих, досвідчених і практичних людей. І корабель на мілину вона не посадить в жодному разі. Адже й до того не посадила, хоча й «капітани» бували негідні, й обставини кепські, й маневри часом спірні? То чому зараз мусить?

Тому спокійно чекаємо результату виборів і будуємо потрібні нам відносини з новою адміністрацією. На це нашим керманичам розуму вистачить, вони вже довели.

Клінтон Трамп

БЕЗ КОМЕНТАРІВ