Стрєлков
З 2014 р. Кремль вніс Гіркіна до неофіційного списку осіб, яким не дозволено з’являтися на державному телебаченні

Останніми тижнями екс-ватажок терористів Ігор Гіркін (Стрєлков) спрямував вогонь своєї риторики на Кремль, хоча вже не має в своєму розпорядженні армії, яка могла би підкріпити його слова. Про це пише кореспондент The Guardian Шон Вокер та нагадує, що ще два роки тому Стрєлкова сприймали в Києві як воєнного злочинця, а в Росії подавали як сміливця і героя.

«Нещодавно Путін і його оточення вчинили кроки, які, на мій погляд, можуть неминуче спричиняти колапс системи, – зазначив Стрєлков. – Ми поки що не знаємо, як і коли це станеться, але ми впевнені, що вона впаде, і, ймовірно, раніше, ніж пізніше».

Вокер коментує: «У серпні 2014 року Кремль вивів Стрєлкова зі Східної України (за чутками, через те, що російська влада визнала його надмірним тягарем). Після цього Стрєлков опинився в дивному підвішеному стані: йому не дозволяли ані повернутися в зону конфлікту, ані виступати в ЗМІ, контрольованих державою. Майже два роки цей колишній символ проросійського руху сидів тихо, а на позаминулому тижні опублікував декларацію, в якій сильно критикує президента Путіна і пророкує заворушення й кровопролиття в Росії в найближчому майбутньому».

Стрєлков «вважає, що у ключовий момент у 2014 році Путін завагався, побоявшись назовсім розірвати зв’язки із Заходом», продовжує автор. «Радикальний націоналіст, який вважає, що Росії слід захопити всі землі, де живуть етнічні росіяни, і називає українців «росіянами, які говорять на іншому діалекті», Стрєлков сказав, що, коли після анексії Криму Путін зупинився, це було фатальне рішення», – йдеться в статті.

«Він перейшов Рубікон, але потім зупинився несподівано і нелогічно. Він не відступив, але й уперед не зрушив. У нього немає ідей, здається, ніби він чекає дива. Він застряг посеред болота», – сказав Стрєлков.

Польський депутат подала в міжнародний суд у Гаазі доповідь про воєнні злочини Гіркіна.

«Стрєлков не заперечує, що розстрілював людей за мародерство, але стверджує, що страти були законними, оскільки відповідали радянським законам про правосуддя у воєнний час», – йдеться в статті.

Вокер зауважує: «Неясно, до якого ступеня дії Стрєлкова в Україні координувалися з Кремлем».

Сам Стрєлков, кажучи про свою роль на сході України, заявив: «Я був великою мірою незалежною фігурою». «Він сказав, що задіяв усі свої знайомства, щоби зажадати повномасштабного російського вторгнення, але незабаром стало ясно, що такого вторгнення не буде», – йдеться в статті.

За даними видання, з серпня 2014 року Кремль вніс Стрєлкова в неофіційний список осіб, яким не дозволяється давати слово на державному телебаченні.

«Влада не хоче, щоби були незалежні політики або вільнодумні люди, хоч до якого б табору вони належали. Вони не хочуть навіть вільнодумних прихильників», – сказав Стрєлков. Як зазначає Вокер, маніфест, який підписали Стрєлков й інші націоналісти, – суміш разюче ліберальних обіцянок з імперською риторикою.

Автор зауважує, що Стрєлков-Гіркін та його однодумці здаються маргіналами, але в Росії націоналізм – потужна сила.

«Стрєлков сказав, що не планує балотуватися на виборні посади, але вважає, що його час, можливо, настане знову», – йдеться в статті.

«Ми не плануємо починати революцію з метою скинути Владіміра Путіна. Я брав участь у п’яти війнах і дуже добре знаю, як це, коли у великих містах руйнується влада і соціальна інфраструктура. Ніхто, в тому числі я, цього не хоче. Але, на жаль, це може стати неминучим», – заявив Гіркін.

Читайте: Екс-ватажок терористів Стрєлков запроваджував у Слов’янську сталінські закони

БЕЗ КОМЕНТАРІВ