Зникнення арктичних льодовиків може знищити популяцію білих ведмедів
Зникнення арктичних льодовиків може знищити популяцію білих ведмедів

Екологи б’ють на сполох через аномально високу температуру а Арктиці. Потепління призвело до танення вічних льодовиків, яких минулої зими було найменше, ніж у будь-який інший рік за весь час спостережень із супутників. Про це повідомляє Корреспондент.

Невтішний прогноз зробили фахівці з Національного управління США із дослідження океану й атмосфери. За їхніми словами, якщо тенденція до потепління буде продовжуватись, то Північний Льодовитий океан уже до 2040 року може в літній період повністю звільнятися від крижаного покриву. А це, на думку екологів, призведе до знищення популяції білих ведмедів.

Однак кліматолог з лібертаріанського Інституту імені Катона в США Чіп Клаппенбергер заявив, що не бачить підстав для паніки. За його словами, «подібна ситуація не повинна викликати особливої ​​тривоги, оскільки є безліч доказів того, що в минулому таке вже бувало і при цьому білі ведмеді і вся інша живність там примудрялася виживати». Підтверджує цю думку і ряд досліджень, які доводять, що 6-7 тисяч років тому був період, коли крайня Північ час від часу звільнялася від вічної мерзлоти.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ