Учені зробили невтішні прогнози щодо наслідків глобального потепління
Учені зробили невтішні прогнози щодо наслідків глобального потепління

Мікробіологи і кліматологи попередили, що в низці регіонів світу глобальне потепління може спровокувати поширення небезпечних вірусів. Про це інформують Цікавості.

«Дуже довго можна перераховувати згубні наслідки глобального потепління, від якого в цілому страждає вся планета, але в кожному регіоні існує своя небезпека. Взяти хоча б Крайню Північ Росії, де вже підвищення температури спровокувало розповсюдження сибірської виразки, поки випадків цього небезпечного захворювання зафіксовані на Ямалі, але експерти не виключають її поширення і на значно більші території», – ідеться в матеріалі.

Мікробіологи і кліматологи, попередили, що людство може зіткнутися і з досі невідомими хворобами, зокрема йдеться і про сибірську виразку – завдяки високій температурі вічна мерзлота перестає бути вічною і лід, що тане звільняє віруси та інші мікроорганізми.

Наприклад, на Ямальському півострові дуже багато льоду і після його танення на поверхні виявляються множинні скотомогильники, що матиме дуже небезпечні наслідки. Скотомогильників на території Арктики чимало, але саме коливання клімату тягнуть за собою велику небезпеку. Зокрема, огорожі цих об’єктів стають непридатними і спори сибірської виразки вириваються назовні.

Крім того, учені наголошують, що глобальне потепління в Арктиці не обмежиться лише поширенням небезпечних хвороб. Науковці пов’язують низку численних катаклізмів протягом останнього часу саме зі змінами клімату. Дослідники попередили, що саме в районах Заполяр’я клімат змінюється в кілька разів швидше, ніж в інших регіонах планети.

Читайте: На Північному полюсі рекордне потепління

БЕЗ КОМЕНТАРІВ