Риф
Риф займає площу майже 345 тисяч квадратних кілометрів

Великий Бар’єрний Риф опинився на межі зникнення. Його вважають найбільшим у світі кораловим рифом, оскільки він займає площу майже 345 тисяч квадратних кілометрів (Німеччина – 357 тис. км² ), повідомляє видання Independent.

Учені заявляють, що його половина є «мертвою або помирає». Лише 7% рифу уникли «відбілювання». Таке явище часто передує загибелі коралів.

Риф
Лише 7% рифу уникли «відбілювання»

Зміни клімату та наслідки кліматичного явища Ель-Ніньйо – різке підвищення температури поверхневого шару води у цій частині океану, називають серед винуватців нинішньої кризи знебарвлення.

Зазначимо, Великий Бар’єрний риф простягається на 2300 км уздовж північно-східного узбережжя Австралії і є найбільшою в світі живою екосистемою.

Науковці наголошують, що непошкоджена північна частина рифу може бути своєрідним банком генетичного матеріалу, за допомогою якого можна відновити корали на півдні.

Управління довкілля планує витратити на захист рифу протягом десяти років 1,5 млрд. доларів.

Нагадаємо, минулого року комітет ЮНЕСКО розмістив Великий Бар’єрний риф на першій сходинці у списку екологічних небезпек.

Як відомо, Австралія залежить від вугільних електростанцій та електроенергії. Незважаючи на це, країна зобов’язалась скоротити викиди вуглекислого газу, але й надалі підтримує вугільну промисловість і не бореться зі змінами клімату.

Читайте: Глобальне потепління змушує білих ведмедів харчуватися дельфінами

БЕЗ КОМЕНТАРІВ