Мішель Терещенко
Мішель Терещенко

Громадський діяч, підприємець і меценат, нащадок легендарної династії Терещенків Мішель Терещенко переміг на виборах мера м. Глухова Сумської області, набравши близько 2/3 голосів, повідомили нардеп Ганна Гопко.

26 жовтня на своїй сторінці в соцмережі Facebook вона написала, що, згідно з попередніми результатами підрахунку голосів на 18 виборчих дільницях у Глухові, Терещенко «впевнено лідирує з результатом – 64,58% (8 тис. 414 осіб)», а його найближчий конкурент Юрій Бурлака набрав 31,21% голосів виборців (4 тис. 67 осіб).

Пізніше, в понеділок уранці Гопко розмістила свою фотографію разом із Терещенком, написавши: «Така довгоочікувана в Глухові перемога та переможець!». «Тепер у нас спільна відповідальність із Мішелем та мешканцями – повернути Глухову його славу, громадянам – забезпечити затишок та добробут. Децентралізація влади!», – додала нардеп.

Президент України Петро Порошенко вручив Терещенку паспорт громадянина України 23 березня 2015 року, високо оцінивши його рішення отримати українське громадянство в непрості для України часи, і привітав його з поверненням на історичну батьківщину. Терещенко зазначив, що попри те, що він народився у Франції, вважає Україну своєю Батьківщиною. Він вже понад десять років живе в Україні. Після повернення на історичну батьківщину, він взявся відроджувати традиційний для України промисел –льонарство, а також написав свою першу книжку про свого діда Михайла Терещенка.

Довідка: Михайло Терещенко (1888–1956) був одним із перших українських промислових магнатів. Свої величезні статки він, як і кілька поколінь його предків, заробив на виробництві цукру, а згодом повністю втратив після більшовицької революції. До 80% своїх прибутків сім’я Терещенків витрачала на благодійність і розвиток місцевої інфраструктури. Саме їм Київ зобов’язаний такими закладами, як Київський політехнічний інститут, Музей імені Богдана і Варвари Ханенків, будівля «Охматдит», Володимирський собор, Перша гімназія, Національна музична академія України імені Чайковського, Історичний музей та Національний художній музей, Музей Шевченка, Музей Російського мистецтва, Національна медична бібліотека та ціла низка лікарень і притулків. Кілька десятків інфраструктурних об’єктів було побудовано і в Глухові – на батьківщині роду Терещенків.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ