Євген Магда
Євген Магда

«Питань до Яценюка залишається ще дуже багато, тому я би не робив глибокі висновки з виступу прем’єра в парламенті з простої причини: це була година запитань до уряду, а не звіт». Так прокоментував виданню Інформаційний Акцент пятничний виступ чинного премєра у Верховній Раді директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Політолог підкреслив, що уряд Яценюка вже немає «імунітету», тому в парламенту є можливість відправити його у відставку. Однак зараз, на переконання експерта, у Раді відсутня єдність коаліції з цього питання.

«Те, що окремі міністри оголосили про свої рішення піти з посади, свідчить про напружений клімат усередині Кабміну. Однак, гадаю, цього року Яценюка не відправлять у відставку, а наскільки довго він пропрацює наступного року – покаже час.

Мені не зовсім зрозуміла логіка коаліції, яка вирішила, що спочатку треба ухвалити бюджет, а далі, мовляв, вже буде відповідальність уряду. Мало хто захоче працювати в Кабміні, якщо бюджет уже буде написаний. Такі дії депутатів свідчать про те, що бюджетні процеси та процес ухвалення змін до Податкового кодексу будуть достатньо складними», – зауважив експерт.

Нагадаємо, 11 грудня у Верховній Раді народний депутат Олег Барна підійшов до трибуни, де виступав Яценюк, та спробував витягти прем’єра звідти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ