Голландський науковець заявив, що темної матерії насправді не існує
Голландський науковець заявив, що темної матерії насправді не існує

Експерт із Теорії струн Ерік Верлінде здивував науковий світ заявою про те, що насправді так званої темної матерії немає – її вигадали для того, щоб заткнути діру в уявленнях про світ. Про це інформує НВ.

За словами Верлінде, поняття темної матерії вигадали для того, щоб пояснити розбіжність між нашими уявленнями про прискорення розширення Всесвіту і видимої маси матерії. Простіше кажучи, маси матерії у Всесвіті, яка спостерігається нами, недостатньо для того, щоб пояснити, яка сила утримує зірки в галактиках від розлітання в різні боки.

Прихильники гіпотези про темну матерію вважають, що вона «тягне» приблизно на 80% маси всієї матерії у Всесвіті. Щоправда, отримати докази її існування досі не виходило, оскільки темна матерія взаємодіє з реальним світом тільки на рівні гравітації. У сучасної науки немає достатньо точних засобів моніторингу, щоб зафіксувати настільки слабку взаємодію, проте Верлінде запевнив, що знайти підтвердження існування темної матерії неможливо зовсім не через проблеми з обладнанням, а у зв’язку з тим, що жодної темної матерії немає.

Науковець стверджує, що саме виникнення ідеї про темну матерію є результатом нашого нерозуміння природи гравітації. Він висунув гіпотезу, яка пояснює, як галактики взаємодіють насправді: «У великих масштабах гравітація працює зовсім не так, як передбачав Альберт Ейнштейн».

За словами Верлінде, гравітація у звичному розумінні це лише ілюзія. «Не в тому сенсі, що всі речі падають, а в тому сенсі, що на макроскопічному рівні гравітації спочатку немає, але її можна отримати. Я називаю це «появою».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ