Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте
Прем’єр Нідерландів Марк Рютте пообіцяв, що влада ретельно перегляне Угоду про асоціацію з Україною

У Нідерландах завершився попередній підрахунок результатів референдуму щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Дані виборчого сервісу Нідерландського інформаційного агентства свідчать про негативні для України результати референдуму.

«За» проголосували – 38,1%, «проти» – 61,1%. Недійсними є 0,8% бюлетенів. Явка на референдумі становила 32,2%. Тож референдум визнали таким, що відбувся.

Офіційні дані мають бути оголошені Виборчою радою Нідерландів 12 квітня. Після цього уряд країни має вирішити, що робити далі.

1037436322
6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Нагадаємо, 6 квітня на консультативному референдумі щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом ставили запитання: «Ви за чи проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС?».

Щоби референдум, який має дорадчий характер, був визнаний дійсним, мали проголосувати принаймні 30% голландців, що мають право голосу.

На даний момент Угоду про асоціацію вже ратифікували обидві палати парламенту Нідерландів.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте після оголошення попередніх результатів підрахунку заявив, що влада країни ретельно перегляне Угоду про асоціацію з Україною, щоби задовольнити всі сторони.

«Ми не хочемо поспішати, щоби нас підганяли, закон про референдум дуже чіткий, і ми будемо дні, тижні, крок за кроком переглядати цю угоду з Україною, щоби задовольнити всі сторони – і на національному, і на європейському рівнях».

Своєю чергою, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи попередні результати референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, заявив, що Україна продовжить рухатися шляхом євроінтеграції: «Зараз євроінтеграцію України не зупинити, ми будемо рухатися цим шляхом».

За його словами, українська сторона «все одно сподівалася на дещо кращий результат», однак він додав, що результати референдуму не вплинуть на практичне застосування Угоди.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ