Американські кінорежисери зацікавилися Україною
Американські кінорежисери зацікавилися Україною

Представники американської кіноіндустрії зацікавились Україною. Голлівудських режисерів вразила стрічка Євгена Афінеєвського «Зима у вогні», тому вони замислились про можливість зйомок нових фільмів про Україну. Про це повідомив після показу кінокартини в Конґресі США посол України в Вашингтоні Валерій Чалий, передає Укрінформ.

«Нещодавно я мав можливість бачити американських зірок і режисерів, які подивилися цей фільм, і вони вже думають над тим, чи не зняти ще фільми, присвячені Україні», – зауважив глава Української місії в США.

Він не став розкривати деталі, втім підкреслив, що йдеться про «режисерів світового рівня».

За словами Чилого, фільм «Зима у вогні» «уже вийшов за рамки лише України», і допомагає утримувати міжнародний фокус на українському питанні. Він висловив сподівання, що стрічка буде нагороджена престижною премією Кіноакадемії США.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, стрічка Євгена Афінеєвського «Зима у вогні» потрапила до п’ятірки претендентів на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм».

В основу фільму лягли хроніки, зняті під час Майдану цивільними телеканалами «Спільнобачення» і «УкрСтрім», «5 телеканалом», «Радіо Свобода», expressoTV, каналом «24» і багатьма іншими, а також аматорське відео волонтерів і стримерів Майдану. Знімальна група переробила понад 1500 годин хроніки, було взято понад 100 інтерв’ю з учасниками Майдану. Робота над монтажем тривала близько півроку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ