Громада Голосіївського району кілька тижнів поспіль блокувала будівництво ЖК «Берген»
громада Голосіївського району кілька тижнів поспіль блокувала будівництво ЖК «Берген»

Голосіївський ліс у столиці опинився в кам’яному котлі. Нові житлові комплекси наступають на нього з усіх боків – з проспекту Науки, з Феофанії, з Одеської площі та Експоцентру. Нині нова атака – з вулиці Потєхіна. Про це пише Тетяна Силіна у статті для DT.UA.

«Голосіївський ліс як цілісний лісовий масив поступово розбивається на окремі частини і методично знищується», – зазначає член ради «Союзу порятунку Голосієво» Світлана Корольонок.

За даними вчених, посилене антропогенне навантаження на екосистеми Голосіївського лісу призводить до скорочення і фрагментації популяцій всіх обстежених рідкісних видів рослин.

Як відомо, ліс знаменитий своїми 300-400-літніми дубами та липами, які є справжніми пам’ятками природи. Наразі всі вони опинилися в умовах майже екологічного лиха.

Як відомо, СБУ надала можливість будувати на державних землях оборони на вулиці Потєхіна, 9 комерційне житло. Конкурс на грандіозне будівництво кварталу з восьми 27-поверхових будинків на замовлення спецслужби виграла компанія, про яку ніхто з опитаних авторитетних представників будівельної галузі нічого не чув, і чий статутний фонд не перевищує 50 тисяч гривень.

З 3 тисяч 269 квартир, побудованих в житловому комплексі Bergen, лише 327 планується віддати замовнику СБУ, решта – призначені для комерційного продажу.

Ці квадратні метри вже активно розпродаються компанією «Фундамент Девелопмен», яка розмістила пункт продажу просто біля будівництва і розвісила рекламні білборди Bergen по всьому Києву.

Наприкінці січня СБУ просила забудовника багатоповерхового будинку по вулиці Потєхіна, 9 в Голосіївському районі Києві призупинити роботи через соціальну напругу.

3У свою чергу, громада Голосіївського району кілька тижнів поспіль блокувала будівництво ЖК «Берген».

Довідка: Національний природний парк «Голосіївский» створено відповідно до Указу Президента України від 27 серпня 2007 року №794.

Парк є бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання. Територію парку складають декілька територіально роз’єднаних лісових масивів, північну частину якого складає урочище «Голосіївський ліс».

Урочище «Голосіївський ліс» – унікальний масив широколистяних лісів, основні площі якого займають грабово-дубові та грабові ліси. В складі рослинного покриву лісу виявлено чимало рідкісних видів, які охороняються на різних рівнях – міжнародному, державному та регіональному: 1 вид рослин з Європейського Червоного списку, 5 видів з Додатку І Бернської конвенції, 17 видів з другого видання Червоної книги України, 23 види із списку видів, що охороняються у м. Києві. Виявлено також 7 видів хребетних тварин із Червоної книги України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ