Пилип Іллєнко
Пилип Іллєнко  припинив повноваження експертної комісії через ситуацію довкола серіалу

Голова державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко припинив повноваження експертної комісії з питань поширення та демонстрування фільмів при Держкіно. Причиною стала відмова експертів заборонити демонстрацію скандального серіалу «Не зарікайся», в одній із серій якого в позитивному контексті зображені бойовики самопроголошеної «ЛНР». Про це Іллєнко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Після обурення громадськості змістом однієї з серій цього серіалу (яке я поділяю) я ініціював невідкладний розгляд цього твору Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно. Позитивне рішення експертів щодо можливості показу цього серіалу стало для мене неприємною несподіванкою, і я не можу з ним погодитися. Саме тому, враховуючи надзвичайний суспільний резонанс з цього приводу, я вважаю потрібним припинити повноваження нинішнього складу комісії і сформувати новий її склад», — зазначив він.

Очільник Держкіно також додав, що завданням цієї комісії є захист інформаційного простору України.

«Серед її членів мають бути фахівці, що зможуть чітко, послідовно і професійно таку функцію виконувати, виходячи із патріотичних позицій», — додав Іллєнко.

Раніше стало відомо, що експертна комісія Держкіно вирішила не забороняти скандальний серіал «Не зарікайся». На думку більшості членів комісії, в серіалі відсутні порушення норм законодавства та етичних стандартів, тому його не потрібно забороняти. За таке рішення проголосували 12 експертів, проти – четверо. Експертна комісія передасть свій висновок Державному агентству з питань кіно.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко не брав участі в голосуванні, але висловив особисту думку в коментарі журналістам після завершення засідання.

«Сьогодні порушувати в такому ключі теми, пов’язані з подіями, що відбуваються на сході країни, – це дуже передчасно. Важливо враховувати, що відстороненого погляду на ці події не може бути. Не можна і не потрібно показувати дві правди, тому що війна ще не закінчилася. Також я думаю, що є необхідність робити волевиявлення експертів публічними, щоби кожен відповідав за свою позицію», – вважає Іллєнко.

Кадр із серіалу «Не зарікайся», який демонструють на ТРК «Україна»
Кадр із серіалу «Не зарікайся», який демонструють на ТРК «Україна»

Як відомо, телеканал «Україна», який належить компанії «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) олігарха Рината Ахметова 13 квітня показав епізод серіалу «Не зарікайся», у якому в позитивному світлі зображено бойовиків із так званої Луганської народної республіки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ