Саакашвілі
Заочний арешт Саакашвілі суд залишив у силі

Тбіліський міський суд залишив у силі заочний арешт екс-президента Грузії та нинішнього голову Одеської області Міхеїла Саакашвілі. Про це заявив його адвокат Георгій Чівіашвілі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Саакашвілі заарештовано у справі про розгін мітингу опозиції в грузинській столиці 7 листопада 2007 року. За словами адвоката, такий самий запобіжний захід збережено обвинуваченим у цій справі колишньому меру Тбілісі Ґіґі Уґулаві, колишньому міністру юстиції Грузії Зурабу Адеішвілі та екс-главі Міноборони Грузії Давиду Кезерашвілі. Ще одному обвинуваченому в цій справі, колишньому прем’єр-міністру Вано Мерабішвілі, запобіжний захід поки не обрали, проте, він перебуває в ув’язненні за іншою справою про перевищення службових повноважень, зазначив юрист. Разом з тим, він заявив, що «суд ухвалив рішення, не вислухавши позиції захисту, що є порушенням закону». Адвокат заявив, що це рішення буде оскаржено.

Як відомо, після того, як Саакашвілі залишив пост Президента Грузії в 2013 році, він виїхав з країни. 14 серпня 2014 головна прокуратура Грузії оголосила екс-президента у внутрішній розшук. Його звинувачують у розтраті бюджетних коштів і перевищенні повноважень, зокрема, у витраті бюджетних грошей на косметичні процедури й купівлю одягу.

Крім того, Саакашвілі підозрюють у перевищенні повноважень під час розгону мітингувальників в Тбілісі 7 листопада 2007 року, причетності до розгрому телекомпанії «Імеді», а також привласненні майна покійного олігарха Бадрі Патаркацишвілі. За даними прокуратури, він міг організувати побиття в 2005 році тодішнього депутата грузинського парламенту Валерія Ґелашвілі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Україна відмовилася екстрадувати Саакашвілі в Грузію. Інтерпол, у свою чергу, відмовився оголошувати екс-президента Грузії та главу Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі в міжнародний розшук.

Читайте: Саакашвілі погрожують судом за наклеп

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ