Екологи забили на сполох через жахливе забруднення Дніпра
Екологи забили на сполох через жахливе забруднення Дніпра

Українські екологи забили на сполох, оскільки через хімічне забруднення у Дніпрі активно ростуть водорості. Промислові та комунальні підприємства скидають у Дніпро нечистоти, а очисні споруди не будуються. Про це йдеться у сюжеті 24.

Екологи і громадські активісти наголошують, що Дніпро фактично гине на очах, основною причиною чого є зневоднення ріки через хижацьке водопостачання.

Великі підприємства, в тому числі йдеться і про міські водоканали, неконтрольовано забирають воду та скидають назад неочищені стоки. Частина з них – це хімічні сполуки, від яких розростаються водорості. Внаслідок цього у воді серйозно зменшується кількість, а від цього гине та розкладається риба.

У зв’язка уз цим експерти закликають ухвалити водне законодавство, яке не дозволяє скидати отруйні речовини в річку. Чинне законодавство передбачає лише невеликі штрафи за скидання нечистот.

Ще одна велика проблема у цьому питанні – забудова прибережної смуги. Земснаряди, які дістають із Дніпра та його приток річковий пісок, провокують обміління русла. За словами екологів, у цій ситуації є лише один вихід – заборонити хижацьке видобування піску і чистити притоки Дніпра. Щоправда, навіть цей процес може розтягнути на десяток років.

Читаємо: Екологічний борг: людство використало річний ресурс планети за 7 місяців

БЕЗ КОМЕНТАРІВ