shtay-nmayer
Штайнмаєра критикують за надлишкову компромісність у ставленні до Росії

Владна коаліція ФРН домовилася про висунення міністра закордонних справ країни Франка-Вальтера Штайнмаєра кандидатом на пост президента Німеччини. Про це повідомляє телеканал N-TV.de.

Федеральний канцлер Анґела Меркель, лідерка Християнсько-демократичного союзу (ХДС), голова Християнсько-соціального союзу Горст Зеегофер та очільник Соціал-демократичної партії Німеччини Зіґмар Ґабріель 13 листопада обговорили питання щодо спільного кандидата на посаду президента країни, який міг би стати наступником чинного глави держави Йоахіма Ґаука.

Кандидатуру Штайнмаєра наполегливо пропонував лідер Соціал-демократичної партії Німеччини.

Зазнчається, що лідери ХДС та ХСС відчувають значний тиск з боку членів партії незадовго до виборів президента, призначених на 12 лютого 2017 року. Адже разом дві сестринські партії мають 43% голосів у Федеральних зборах, які скликаються раз на п’ять років саме з метою обрання президента.

Нагадаємо також, що у серпні або вересні 2017 року в Німеччині пройдуть парламентські вибори. Нова коаліційна більшість висуне кандидата на пост канцлера країни.

Як відомо, головного конкурента Меркель за рейтингами – Штайнмаєра – критикують за надлишкову компромісність у ставленні до Росії.

Водночас, згідно з опитуваннями, найбільш популярним німецьким політиком залишається саме міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр – він має підтримку 75 % опитаних.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ