Мінфін зменшив витрати на освіту та охорону здоров’я для місцевих бюджетів

бюджет
Мінфін зменшив витрати на освіту та охорону здоров’я для місцеви бюджетів

Мінфін зменшив витрати на освіту та охорону здоров’я для місцевих бюджетів. Про це йдеться в поекті головного кошторису на 2016 рік, пише Економічна правда.

«Мова про субвенції на освіту та охорону здоров’я місцевим бюджетам. Поки вони закладаються в таких розмірах: 43,9 млрд. грн. на освіту (приблизно рівень 2015 року) і 43,7 млрд. грн. на охорону здоров’я (-2,5 млрд. грн.)», – ідеться в матеріалі.

Як повідомляється, в оприлюдненому у вересні проекті кошторису-2016 Мінфін прорахував обсяг цих субвенцій у розмірі 50,7 млрд. грн. і 53 млрд. грн, відповідно. Тобто міністерство відмовилося від своїх планів щодо збільшення субвенцій, переклавши ці видатки на місцеві влади. «Це прописано в статті 29 проекту: з 1 січня Кабмін передасть витрати з підготовки фахівців в ПТУ і вузах в містах обласного значення містам. Самі установи також передаються на баланс місцевих бюджетів», – зазначила автор статті. У цілому, МОЗ передбачено 65,8 млрд. грн. (+7,6 млрд. грн.), Міносвіти – 70,3 млрд. грн. (-5,1 млрд. грн.), Міноборони – 49,8 млрд. грн. (+4 млрд. грн.).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міністерство фінансів України очікує зростання економіки України на рівні 2%. Дефіцит бюджету становитиме 3,7% ВВП у разі досягнення заявлених макропоказників. Крім того, проект державного бюджету України на 2016 рік будується на прогнозі середньорічного курсу гривні на рівні 24,1 грн/1 дол.

Читайте: З нового року пенсії та зарплати зростуть на 12%

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ