бюджет
Мінфін зменшив витрати на освіту та охорону здоров’я для місцеви бюджетів

Мінфін зменшив витрати на освіту та охорону здоров’я для місцевих бюджетів. Про це йдеться в поекті головного кошторису на 2016 рік, пише Економічна правда.

«Мова про субвенції на освіту та охорону здоров’я місцевим бюджетам. Поки вони закладаються в таких розмірах: 43,9 млрд. грн. на освіту (приблизно рівень 2015 року) і 43,7 млрд. грн. на охорону здоров’я (-2,5 млрд. грн.)», – ідеться в матеріалі.

Як повідомляється, в оприлюдненому у вересні проекті кошторису-2016 Мінфін прорахував обсяг цих субвенцій у розмірі 50,7 млрд. грн. і 53 млрд. грн, відповідно. Тобто міністерство відмовилося від своїх планів щодо збільшення субвенцій, переклавши ці видатки на місцеві влади. «Це прописано в статті 29 проекту: з 1 січня Кабмін передасть витрати з підготовки фахівців в ПТУ і вузах в містах обласного значення містам. Самі установи також передаються на баланс місцевих бюджетів», – зазначила автор статті. У цілому, МОЗ передбачено 65,8 млрд. грн. (+7,6 млрд. грн.), Міносвіти – 70,3 млрд. грн. (-5,1 млрд. грн.), Міноборони – 49,8 млрд. грн. (+4 млрд. грн.).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міністерство фінансів України очікує зростання економіки України на рівні 2%. Дефіцит бюджету становитиме 3,7% ВВП у разі досягнення заявлених макропоказників. Крім того, проект державного бюджету України на 2016 рік будується на прогнозі середньорічного курсу гривні на рівні 24,1 грн/1 дол.

Читайте: З нового року пенсії та зарплати зростуть на 12%

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ