444
Патріарх РПЦ Кирило заявляє, що не допустить незалежності УПЦ

Московський патріарх Кірілл заявив, що не допустить незалежності Української православної церкви від Московського патріархату, повідомляє російський Інтерфакс.

«Наша церква ніколи не залишить у біді своїх побратимів в Україні та не відмовиться від них. Ми ніколи не погодимося на зміну священних канонічних кордонів нашої церкви, бо Київ – це духовна колиска Святої Русі, як для Грузії Мцхета або Косово для Сербії», – наголосив він.

На думку Кірілла, дискримінаційні законопроекти проти УПЦ, мовляв, пропонують ті депутати, які підтримують розкол чи є греко-католиками або атеїстами.

«З боку Української греко-католицької церкви тривають агресивні та образливі нападки на нашу церкву в цілому, а також на канонічне православ’я в Україні», – стверджує він.

Нагадаємо, 16 червня Верховна Рада ухвалила звернення до «Всесвятості Варфоломія, архієпископа Константинополя і Нового Рима, Вселенського патріарха щодо надання автокефалії православній церкві в Україні».

У зверненні наголошується, що вже два роки Україна потерпає від збройної агресії з боку Російської Федерації, яка визнана державою-агресором і всупереч усім міжнародним нормам права анексувала Крим.

«Сучасний Московський патріархат надто тісно пов’язаний з пануючим у Росії політичним режимом, щоби сприйматися українським суспільством саме як церква, а не як «міністерство ідеології» Російської Федерації», – наголошується у зверненні.

Як відомо, в Україні є три православні церкви. Канонічною вважається УПЦ Московського патріархату, яка діє на правах внутрішнього самоврядування в межах Московського патріархату. УПЦ Київського патріархату відокремилася від РПЦ 1992-го року. Її голову Філарета (Денисенка) піддали анафемі.

Також є Українська автокефальна церква, заснована 1921-го року. Після великої перерви вона відновила свою діяльність наприкінці 80-х років минулого століття. Українська автокефальна православна церква – найменша з трьох православних церков України.

У 1930-х її повністю ліквідували на території СРСР. Єпископи і священики УАПЦ залишилися лише в США та Канаді. У 1989 році у Львові було проголошено відтворення УАПЦ. Найбільша кількість її приходів розташована в Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Головою церкви до своєї смерті був митрополит Київський і всієї України Мефодій.

Окрім того, є Українська греко-католицька церква, яка має безперервну ієрархічну спадкоємність від часу офіційного Хрещення Русі-України та становлення на її території церковної структури. Розквіт Української греко-католицької церкви припадає на XIX століття. Провідною постаттю греко-католицького руху в першій половині XX століття був львівський митрополит Андрей Шептицький. Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях аж до 1989-го року УГКЦ існувала лише в підпіллі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ