курс гривні
У Нацбанку «немає завдання утримувати курс», каже Гонтарєва

Національний банк України не має наміру штучно стримувати коридор для гривні та у випадку коливань купуватиме та продаватиме валюту за курсом, який встановить ринок. Про це в інтерв’ю виданню Новое время розповіла голова НБУ Валерія Гонтарєва.

«У нас немає завдання утримувати курс. Наше завдання – це цінова стабільність. Навіть більше, ми не ставимо жодних коридорів, – сказала вона. – Нині Національний банк готовий купувати валюту за 21 гривню, і ви бачите, що сьогодні банки продають нам валюту за курсом 21».

Пропозиція валюти в країні, за даними Нацбанку, перевищує попит. Із початку року банки придбали у фізичних осіб понад 1 млрд. доларів, що, за її словами, свідчить про те, що фізособи не купують валюту, а, навпаки, здають її дуже інтенсивно. За її словами, сам Національний банк із початку року придбав на міжбанківському ринку понад 1,4 млрд. доларів. Тільки за останній місяць НБУ викупив із ринку понад 220 млн. доларів. Гонтарєва вважає це показниками фінансової стабільності в країні.

Цікаво, що ще в березні-квітні за умови курсу 21-22 гривні за долар ситуація в країні почала вирівнюватися, розповідає головний банкір. «Торговельний баланс – співвідношення експорту й імпорту – став збалансованим, а за рахунок коштів МВФ, Світового банку, випуску цінних паперів під гарантії американського уряду НБУ поповнив резерви», – заявила Гонтарєва.

Тому за рахунком капітальних операцій на сьогодні НБУ відзначає «великий плюс», а платіжний баланс країни має «дуже добрий» вигляд, сказала голова НБУ. «Сьогодні можна говорити, що ми виходимо з піке. У третьому кварталі вже було зростання ВВП», – зауважила Гонтарєва.

Відзначимо, за прогнозами НБУ, інфляція в 2016 році становитиме 12%.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ