Гонтарєва
Гонтарєва розповіла про коливання валюти, до яких треба звикати, інфляцію і реструктуризацію іпотеки

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва поділилася своїм баченням ситуації на валютному ринку, повідомляє Новий час.

«Нас коливання валюти не просто влаштовують, коливання – це нормальне життя. Треба звикати. Минулий тиждень пройшов в дуже нервовій обстановці, навіть на валютному ринку почалися коливання. І зауважте, що ці коливання були в коридорі 21-23 грн. за долар – це 10%, що є досить значною волатильністю. І подивіться, як ринок до неї звик – він не непритомніє», – сказала глава НБУ на зустрічі з представниками міжнародних підприємств. «Нас не влаштовують тільки такі коливання, які були в лютому: з курсу 20 до курсу 30-40. Тоді у нас не було ані програми, ані можливості швидко реагувати. Тепер таких коливань не буде. Але ми не будемо фіксувати курс», – додала чиновниця.

Також Гонтарєва повідомила, що у вересні «несподівано інфляція перевищила наші очікування: вона склала 2,3%, ми очікували, що менше 2% буде. За результатами року ми очікуємо, що інфляція буде на рівні 46%, з яких 19% – це тарифи на газ і електрику, а все інше – це ефект девальвації. Тим не менше ми бачимо дезінфляційний тренд. На 2016 рік ми залишаємо прогноз інфляції на рівні 16%. Цьому сприятимуть збалансована грошово-кредитна політика, низькі ціни на сировинні товари на світових ринках, повільне відновлення споживчого попиту через низькі зарплат», – заявила Гонтарєва.

Крім того, глава НБУ підтвердила, що банки реструктуризують валютну іпотеку: «Ми зібрали всі банки і домовилися, що реструктуризація для позичальників з дуже низькими доходами, для соціального житла необхідна. Ми з НАБУ підготували відповідний законопроект, в необхідності якого переконали і МВФ. Якщо це єдине житло, площею до 60 кв. м. (квартири) і 120 кв. м. (будинку), то таку іпотеку банки реструктуризують з дисконтом 50% (спишуть підлогу кредиту). Важливо в цьому законі й те, що позичальник відповідатиме виключно предметом застави – іпотекою. Тобто, якщо він не може виплатити кредит, то віддасть банку квартиру, і більше нічого не буде винен».

Нагадаємо, 7 жовтня очільниця НБУ дала прогноз, що інфляція в 2016 році складе 12%.

Інформаційний Акцент

  • вася

    а вчера кричала до 30