Валерія Гонтарєва
Гонтарєва заявила, що в українській економіці спостерігається поступове зростання

Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва констатує поступове зростання вітчизняної економіки. Про це вона повідомила під час наради з керівниками 40 найбільших банків, що відбулася в НБУ 4 серпня, повідомляє прес-служба регулятора.

«Уже з квітня 2015 року статистичні дані свідчать про невелике, але зростання української економіки. На мій погляд, найнижчу точку падіння ми вже пройшли і тепер є всі підстави говорити про поступове відновлення економічного зростання», – зауважила Гонтарєва.

За словами очільниці НБУ, другий місяць поспіль спостерігаються низькі показники інфляції як споживчої, так і базової, що свідчить про дієвість протиінфляційних заходів регулятора. Також Гонтарєва розповіла, що Україна належним чином виконує свої зобов’язання перед міжнародними донорами, тож, розраховує на отримання запланованої підтримки від світового співтовариства. Зокрема, вона привітала рішення Ради директорів МВФ щодо надання Україні другого траншу кредиту в рамках програми EFF у розмірі 1,7 млрд дол.

«Кошти, які ми сьогодні отримали від МВФ, будуть спрямовані на поповнення міжнародних резервів. Загалом наші міжнародні резерви зростають упевненими темпами і до кінця 2015 року ми плануємо, що їх обсяг досягне рівня майже 18 млрд дол.», – сказала голова НБУ.

Крім того, Гонтарєва звернула увагу банкірів на те, що хоча популістський законопроект 1558-1 не може бути реалізований, це соціальне питання все одно потрібно вирішувати у законодавчій площині. «Такий проект закону має бути спільною консолідованою та погодженою позицією усієї банківської спільноти та стосуватися виключно соціально незахищених верств населення та соціального житла», – наголосила вона.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, рівень життя українців продовжує стрімко падати.

Читайте: Після чергового траншу в МВФ одразу заговорили про стабілізацію української економіки

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ