На мапах Google змінені назви населених пунктів, які були перейменовані в рамках декомунізації
На мапах Google змінені назви населених пунктів, які були перейменовані в рамках декомунізації

Google змінив на своїх мапах назви населених пунктів, які були перейменовані в рамках декомунізації, інформує ТСН.

Так, замість міста Іллічівськ тепер є Чорноморськ, Красний Лиман Донецької області став Лиманом, назва Дзержинськ змінена на Торецьк. Назва «Артемівськ» на мапі ще залишилась, але програма за запитом «Бахмут» легко знаходить населений пункт на Донеччині. Аналогічна ситуація із Заводським Полтавської області, яке мало назву Червонозаводське. При цьому також внесені нові назви селищ, селищ міського типу і сіл.

Нагадаємо, офіційно зміни назв населених пунктів, які затвердив парламент, набрали чинності 18 лютого. Водночас досі не перейменовані Кіровоград, Дніпропетровськ, Комсомольськ Полтавської області. Також у Кривому Розі процес декомунізації фактично зірвано.

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

Читайте: Влада Полтави ігнорує декомунізацію

БЕЗ КОМЕНТАРІВ