google
Ґаджет зможе працювати з усіма пристроями на основі Android

Цього року компанія Google презентує навушники віртуальної реальності. Ґаджет може стати головним конкурентом Samsung Gear VR, повідомляє Mashable.

Зазначається, що пристрій працюватимуть лише в парі зі смартфоном, тому Google розробляє і нове програмне забезпечення Android VR, яке стане частиною операційної системи Android.

Зазначимо, що Samsung Gear VR працює лише зі смартфонами від Samsung. Водночас ґаджет від Google зможе працювати з усіма пристроями на основі Android.

Наразі невідомо, коли з’являться навушники Google VR. Офіційних заяв компанія поки що не робила. Ймовірно, Google оголосить про новий пристрій на конференції Google I/O, що пройде 18 травня поточного року.

Нагадаємо, мода на віртуальну реальність прийшла на початку ХХI століття, коли відразу кілька великих компаній заявили, що в найближчому майбутньому створять портативні системи для занурення у вигаданий світ.

Розвиток індустрії комп’ютерних ігор став стимулом для розвитку віртуальної реальності. Зросли не тільки бюджети ігор та прибутки від їхнього продажу – гравці готові заплатити більше за повне занурення в улюблену гру. Саме тому компанії в 2015 році презентували кілька новинок, які можуть перевернути наше уявлення про віртуальну реальність.

Окуляри Gear VR
Окуляри Gear VR

Приміром, компанія Sаmsung презентувала окуляри Gear VR, які є системною гарнітурою, що перетворює телефон на окремий екран для занурення у віртуальну реальність.

Oculus Rift
Шолом Oculus Rift

Шолом Oculus Rift – це вже пристрій для повного занурення у віртуальний світ. І тут користувачам вже не вистачить звичайного телефону: для роботи потрібно мати достатньо потужний стаціонарний комп’ютер.

Проектор
Проектор Immersis

Компанія Catopsys розробила проектор Immersis, який дозволить проектувати зображення віртуальної реальності для кількох людей одночасно. Ґаджет виглядає як настільна лампа. Об’єктив типу «риб’яче око» дозволяє проектувати зображення на 180°. При цьому все поле проекції насичене сценами віртуального світу, що дозволяє домогтися ефекту занурення.

Костюм PrioVR
Костюм PrioVR

Компанія PrioVR працює над створення костюма з віртуальною реальністю. За допомогою вбудованих датчиків він здатний захоплювати і передавати всі рухи гравця, проектуючи їх на екран комп’ютера( це стане в нагоді любителям відеоігор).

Hands Omni
Рукавичка Hands Omni

В Університеті Райса розробники займаються створенням рукавичок Hands Omni, які дадуть гравцям можливість відчути і помацати віртуальні об’єкти. Всередину тканини вбудовані кілька десятків спеціальних датчиків, що дозволяють відстежувати рухи гравця і співвідносити їх з показаннями тривимірної проекції в комп’ютері.

Читайте: В ім’я науки: Google та NASA в складчину придбають надпотужний квантовий комп’ютер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ