Former Soviet President Mikhail Gorbachev talks about politics and his days in power during a visit to the University of the Pacific McGeorge School of Law in Sacramento, Calif., on Wednesday, Oct. 26, 2005. Gorbachev reminised about the Cold War days with law students and faculty before a scheduled speech at a lecture series later in Sacramento.(AP Photo/Handout Steve Yeater-McGeorge School of Law)
Горбачов відмовляється спілкуватися з генпрокуратурою Литви

Колишнього президента Совєцького Союзу Міхаіла Горбачова допитають в якості свідка у Вільнюському окружному суді, що розглядає справу про трагічні події 13 січня 1991 року, коли загинули 14 цивільних осіб. Про це повідомляє Delfi.

Прокурори зазначили, що ще з 1992 року робили спроби отримати пояснення Горбачова з приводу січневих подій 1991 року у Вільнюсі, однак результату не було.

Саме тому, що Горбачов відмовляється спілкуватися з генпрокуратурою Литви, немає можливості надати йому статус спеціального свідка і немає інших засобів, які зобов’язали би громадянина іноземної держави приїхати в Литву для дачі показань.

Постраждалі у справі наполягають, що Горбачову було відомо про наміри почати воєнні дії та що він не вжив заходів для запобігання цим подіям.

У цьому році виповнилося 25 років з часу трагічних подій, коли в результаті дій совєцьких військових у Вільнюсі біля Будинку друку, Телевежі та будівлі Литовського радіо і ТБ було вбито 14 цивільних осіб.

Ця справа – одне з найбільших за своїм обсягом і кількістю обвинувачених проваджень в історії незалежної Литви. На лаві підсудних – двоє людей, ще понад 60 обвинувачених притягнули до суду заочно. Їх звинувачують у військових злочинах і злочинах проти людяності. Постраждалих у справі – майже 500, свідків – близько тисячі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ