Справа Януковича може розвалитися через ініціативу ГПУ
Справа Януковича може розвалитися через ініціативу ГПУ

Начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк у коментарі Українській правді заявив, що передання так званої «Великої справи Януковича» у розслідування новоствореному департаменту загрожує зриву цього процесу.

«Руйнування цілісного департаменту, який працює над розслідуванням злочинів Майдану – це пряма шкода для цих проваджень», – наголосив Горбатюк, додавши, що поки остаточно не вирішено, які саме справи залишать його департаменту, а які передадуть новоствореному.

На його думку, для ухвалення такого рішення керівництво ГПУ мало кілька причин. Одна з них – незгода Горбатюка з існуючою процедурою заочного судочинства, яка, з його слів, може дозволити представникам колишньої влади уникнути покарань.

«Нинішній закон про спеціальне судочинство не відповідає Конституції і європейським конвенціям. Він містить правові моменти, які можуть призвести до руйнації проваджень і уникнення відповідальності особами, які будуть засуджені на підставі цього закону», – зауважив прокурор.

Крім того, він підкреслив, що Верховна Рада повинна виправити помилки у цьому законі, про що він ще у серпні написав доповідну записку Генпрокуророві Юрію Луценку, однак досі не отримав на неї відповіді.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ