Суд
У розстрілах учасників Євромайдану брали участь 23 екс-співробітники спеціальної роти «Беркут»

Генпрокуратура направила до Печерського райсуду Києва обвинувальний акт стосовно екс-командира «Беркута» у Львівській області через спроби придушення протестних акцій у столиці, повідомляє прес-служба відомства.

Ростислав Пацеляк
Ростислав Пацеляк

Його ім’я не вказується, однак раніше повідомлялося, що під слідством через події на Майдані перебуває керівник львівського «Беркута» Ростислав Пацеляк.

Обвинуваченому інкримінується перевищення влади та своїх службових повноважень під час подій 18 лютого 2014 року на вулицях Інститутській, Кловському узвозі та Михайла Грушевського в Києві, «тобто умисне виконання явно злочинного наказу, з метою перешкоджання проведенню зборів, демонстрації, вуличної ходи, вчинення дій особисто та підлеглими, які явно виходять за межі наданих прав та повноважень та які супроводжувались застосуванням насильства, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілих діями». Внаслідок цього постраждали 72 учасники цих акцій.

Окрім того, йому інкримінується перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та застосування насильства до двох журналістів, що в сукупності призвело до тяжких наслідків, а також погрози та побиття депутатів Ради та інших політиків.

ГПУ наголошує, що за цим епізодом повідомлено про підозру п’яти особам з числа керівництва держави та правоохоронних органів, які оголошені в розшук та трьом правоохоронцям виконавцям цих протиправних дій, обвинувальні акти щодо яких вже розглядаються у суді.

Нагадаємо, у розстрілах учасників Євромайдану брали участь 23 екс-співробітники спеціальної роти «Беркут».

Читайте: «Беркутівці», які били студентів на Майдані, пройшли співбесіду в Нацполіцію

БЕЗ КОМЕНТАРІВ