Сергій Клюєв
ГПУ відкликає подання про арешт Клюєва

Генеральна прокуратура відкликає подання про затримання і арешт народного депутата Сергія Клюєва. Цю інформацію LB.ua підтвердив перший заступник голови Регламентного комітету ВРУ, депутат від фракції «Народний фронт» Павло Пинзеник.

За його словами, сьогодні в комітет надійшов відповідний лист від ГПУ, в якому йдеться, що подання відкликається на доопрацювання.

Нагадаємо, подання Генпрокуратури про затримання і арешт Сергія Клюєва регламентний комітет парламенту розглядав 30 червня. 3 червня з Клюєва зняли недоторканність, того самого дня він намагався вилетіти з України до Австрії. Наступного дня він не прийшов на допит. А вже 4 червня нардеп зник з поля зору силовиків і був оголошений у розшук.

Генпрокуратура підозрює народного депутата Клюєва в шахрайстві в особливо великих розмірах, йому загрожує понад 10 років позбавлення волі. Згідно з поданням прокуратури, Андрій і Сергій Клюєви шляхом афери заволоділи ВАТ «Завод напівпровідників» і домоглися обслуговування його кредиту з бюджетних коштів.

Згідно з поданням ГПУ, в 2007 році брати Сергій і Андрій Клюєви через підконтрольні фірми вирішили взяти участь у приватизації 74,99% акцій ВАТ «Завод напівпровідників» (Запоріжжя), але не мали на це права, оскільки їхні фірми не володіли необхідними патентами і технологіями.

Щоб обійти це обмеження, Клюєви вирішили використовувати підприємство, яке мало такі патенти, але не мало грошей. Для цього підійшло кіровоградське ТОВ «Силікон». На початку 2007 року Сергій Клюєв зустрівся з представником «Силікону» Г. І. Коганом і запевнив, що профінансує придбання акцій заводу напівпровідників за умови подальшого розділу їх навпіл між Клюєвими і «Силіконом». Коган погодився.

Пізніше підконтрольні Клюєвим фірми передали «Силікону» необхідні кошти, і компанія виграла аукціон, ставши власником «Заводу напівпровідників». Проте, потім Клюєви переконали Когана у необхідності укладення додаткових угод між «Силіконом» і своїми фірмами, в результаті яких «Силікон» потрапив у боргову залежність від Клюєвих і втратив контроль над придбаним заводом. У результаті Клюєви через свою австрійську компанію «Актив Солар Холдинг ГмбХ» заволоділи акціями заводу напівпровідників.

Також Клюєва звинувачують у заволодінні державними коштами, які були виділені «Укрексімбанком» та Державним агентством інвестицій і розвитку на розвиток підприємство. Затримання та арешт Клюєва в парламенті мають розглядати окремим голосуванням.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ