Політолог пояснив, чим для Путіна завершиться його гра на світовій арені
Політолог пояснив, чим для Путіна завершиться його гра на світовій арені

Російський політолог Дмітрій Орєшкін у статті для НВ пояснив, чим може завершитися гра у «поганого хлопчика» для президента Росії Путіна.

За словами Орєшкіна, спочатку ситуація в Сирії була цілком передбачуваною, оскільки Путін фактично повторював траєкторію Радянського Союзу, хоч у мініатюрі і гібридній формі. Наприклад, Україну можна порівняти з Чехословаччиною 1968 року, а Сирію можна порівняти з Афганістаном.

«Зрештою, на цьому шляху російський президент програє, а разом з ним – і країна. Питання в тому, як дорого за це буде заплачено. Спроба змусити рахуватися з собою, не маючи реальних економічних і культурних ресурсів, а лише силові, призводить до самоізоляції, перетворення країни у вигнанця. Тому що в мирному просторі Північна Корея, Іран, а також щось на кшталт Сирії та того-таки Іраку нічого цікавого запропонувати не можуть, утім, як і Росія», – наголосив політолог.

«Особливо зрозуміло, що ця спроба відігравати роль «поганого хлопчика» − «якщо ви зі мною не будете рахуватися, я продовжу тирити пряники з буфету, і куди ви подінетеся, тому що бити мене не можете або боїтеся, а на будь-яку спробу протидії я відповідатиму ще більшою ескалацією», – зауважив експерт.

На його думку, дії російського Президента стали абсолютно передбачуваними в рамках його пріоритетів, тому це перестало бути несподіванкою для країн Заходу. Таким чином він уже може приблизно розуміти, як реагуватиме Путін на ту чи іншу подію.

«Захід абсолютно не налаштований на масштабний конфлікт, а тому буде переводити ситуацію в стан холодної війни. Те ж саме робитиме і Путін – йому від цього нікуди не подітися. В результаті ж на цій холодній війні Росія надірветься. Незрозуміло тільки, коли саме це станеться».

Читайте: У Путіна знайшли розкішний маєток на озері в Карелії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ