Греція, дефолт
Греція домовилася з кредиторами щодо пакета реформ

Після багатоденних інтенсивних переговорів Греція досягла домовленості з міжнародними кредиторами щодо пакета реформ. Про це повідомив міністр фінансів Греції Евклідіс Цакалотос, передає DW.

За його словами, це дасть Греції змогу отримати новий транш кредиту на 2 млрд. євро на оздоровлення державних фінансів, що перебувають у кризовому стані, і ще 10 млрд. євро – на санацію банків. «Ми домовилися про все, що було потрібно», – сказав він журналістам в Афінах.

Головним каменем спотикання були так звані погані кредити в Греції, обсяг яких уже перевищує 100 млрд. євро. Кредитори вимагали від грецьких банків більш жорсткої позиції щодо клієнтів, які не можуть обслуговувати свої іпотеки, щоби знизити високий обсяг прострочених виплат за кредитами в бухгалтерській звітності банків. Проте, як зазначає видання, уряд Прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса хотів не допустити примусового виселення таких клієнтів з набутої ними нерухомості.

Нагадаємо, парламент Греції вночі проти п’ятниці, 6 листопада, проголосував за другий законопроект, який передбачає запровадження частини узгоджених з кредиторами реформ згідно з третьою програмою допомоги обсягом 86 млрд. євро. Раніше, 17 жовтня, грецький уряд схвалив пакет реформ, що передбачає заходи жорсткої економії, який необхідний для отримання наступного траншу фінансової допомоги. Перед тим у жовтні Європарламент підтримав надання Греції 35 млрд. євро на період до 2020 року. 9 листопада уряд Греції та кредитори не подолали розбіжності з питань проведення реформ. Транш на 2 млрд. євро було заблоковано.

Нагадаємо, 11 серпня в ході багатогодинних переговорів уряд Греції досяг угоди з міжнародними кредиторами, яка повинна утримати країну в єврозоні та запобігти її банкрутству.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ