Греки зняли депозитів на мільярд євро
Греки зняли депозитів на мільярд євро

У Люксембурзі міністри фінансів країн єврозони обговорюють угоду щодо боргової кризи в Греції. А тим часом греки за день зняли з банківських рахунків понад 800 млн. євро, передає УНІАН.

Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс заявив, що Афіни мають «політичний і моральний обов’язок» укласти угоду з кредиторами. Але зустріч у Люксембурзі, за його словами, навряд чи завершиться домовленостями.

Греція має менше ніж два тижні на укладення угоди, згідно з якою кредитори вимагають від неї скорочення витрат на 2 млрд. євро, щоб можна було говорити про подальшу програму підтримки. Зазначимо, що поточна програма міжнародної фінансової допомоги для Греції закінчується наприкінці червня. Тим часом в грецьких банках масово забирають гроші з депозитів. Тільки 17 червня вкладники зняли 820 млн. євро зі своїх рахунків. Вкладники знімають гроші через невизначеність на переговорах між Грецією і кредиторами і можливе запровадження контролю за капіталом і обмеження зняття коштів. Крім того, останнім часом почастішали заяви про можливий вихід країни з єврозони.

Нагадаємо, західні фінансові аналітики неодноразово наголошували, що Греція хитрує, ведучи розмови про можливий дефолт, аби отримати вигідніші умови від міжнародних кредиторів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ