Греки на референдумі сказали «ні» пропозиціями кредиторів
Греки на референдумі сказали «ні» пропозиціями кредиторів

У Греції опрацювали 100% бюлетенів референдуму, який відбувся 5 липня. Більшість з тих, хто проголосував – 61,31% – виступили проти умов, які країні висунули міжнародні кредитори. Протилежну точку зору висловили 38,69%. У цілому, на 19,2 тисячі ділянок проголосували 6,4 мільйона осіб пише NEWSru.com.

Раніше були оприлюднені проміжні дані та екзит-поли, які практично не відрізняються від підсумкових. Після того, як стало зрозуміло, що перемагає відповідь «ні2, на головній площі Афін почали збиратися противники пропозицій кредиторів для святкування своєї перемоги. Після підрахунку 100% голосів у грецькій столиці почалися протести, повідомляє AP. За даними агентства, близько 150 осіб почали кидати в поліцейських пляшки із запальною сумішшю й підпалювати сміттєві баки. При цьому не уточнюється, чи пов’язані ці дії з підсумками референдуму, але наголошується, що агресивно налаштовані люди перебували досить далеко від святкуючих в центрі міста.

Коментуючи попередні підсумки плебісциту, офіційний представник уряду Гавриїл Сакелларідіс заявив, що Греція хоче негайно відновити переговори з міжнародними кредиторами з метою досягнення угоди щодо своєї заборгованості. «Переговори, які незабаром розпочнуться, мають завершитися дуже швидко, можливо, навіть через 48 годин, – сказав він. – Ми зробимо всі зусилля, щоби швидко досягти угоди». Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, у свою чергу, привітав «сміливий вибір» греків. «Повноваження, якими мене наділили, спрямовані не на розрив з Європою, а на зміцнення позиції Греції в спробах досягти життєздатного рішення», – цитує главу кабміну Reuters.

Тим часом попередник Ципраса на посту прем’єр-міністра Антоніс Самарас пішов у відставку з поста лідера опозиційної партії «Нова демократія», щоби «країна уникнула ще більш важкого розвитку». Результати референдуму він назвав «історичною помилкою для Греції і для Європи».

Грецька газета «Прото тема» з посиланням на урядові джерела повідомляє, що вже в понеділок в Брюссель відправиться грецька делегація для відновлення переговорів з кредиторами щодо боргової проблеми країни. Також сьогодні відбудеться телеконференція робочої групи Єврогрупи для підготовки зустрічі міністрів фінансів зони євро з грецької проблеми. За словами Цаколотоса, якнайшвидшому знаходженню взаємовигідного рішення з кредиторами сприятимуть два факти – «звіт МВФ, який підтверджує, що борг Греції є неприйнятним, і новий народний мандат, отриманий урядом в ході референдуму».

Нагадаємо, за два дні до референдуму країна була оголошена банкрутом. Повну неплатоспроможність Греції зафіксував 3 липня Європейський фонд фінансової стабільності.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ