Європейські банки за день втратили 50 мільярдів євро ринкової вартості
Європейські банки за день втратили 50 мільярдів євро ринкової вартості Європейські банки за день втратили 50 мільярдів євро ринкової вартості

Банки Європи втратили понад 50 мільярдів євро ринкової вартості після того, як Греція 28 червня ввела контроль за рухом капіталів з причин провалу переговорів з кредиторами. Про це повідомляє Bloomberg.

Індекс Stoxx 600, до якого включені акції європейських банків, знизився під час торгів на 4,4% – це найгірший показник з листопада 2011 року. Найбільше дешевшають папери кредитних організацій Португалії, Іспанії та Італії. Зокрема, акції іспанського Banco Comercial Portugues подешевшали на 9,1%, іспанського Banco Popular Espanol – на 6,5%, італійського Banca Monte dei Paschi – на 7,2%.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, банки Греції з понеділка будуть закриті на тиждень. Влада також ввела ліміт на зняття готівки в банкоматах 60 євро в день. Фондова біржа залишиться закритою. У зв’язку з цим скасувано плату за проїзд у громадському транспорті Афін. Тож, жителі міста зможуть безкоштовно їздити у метро, автобусах і тролейбусах.

Як відомо, 30 червня Греція має погасити 1 млрд 600 млн євро боргу перед МВФ, але не має цих коштів і раніше сподівалася отримати їх від кредиторів. Неповернення боргу фактично означатиме дефолт Греції.

Читайте: Російський рубль впав до мінімуму трьох тижнів через можливий дефолт Греції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ