Греція, дефолт
Позачерговий саміт лідерів країн єврозони щодо Греції відбудеться 7 липня

Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс оголосив про свою відставку, щоби не бути перешкодою главі уряду Алексісу Ципрасу на подальших переговорах з Єврогрупою після проведеного у неділю референдуму щодо угоди кредиторів. Про це йдеться в заяві міністра, яку цитує грецька агенція Ana-Mpa, передає Радіо Свобода.

«Незабаром після оголошення результатів референдуму я дізнався, що серед учасників Єврогрупи є бажання моєї відсутності на зустрічах, які, як вважає прем’єр-міністр, можуть допомогти в досягненні угоди. Саме тому я йдуть з міністерства фінансів», – йдеться у його заяві. У повідомленні зазначається, що Варуфакіс назвав історичними і важливими результати недільного референдуму в Греції. «Як і всі демократичні досягнення, так і ця історична відмова від ультиматуму Єврогрупи від 25 червня має велике значення», – сказав Варуфакіс. Йдеться, що за день до референдуму Варуфакіс звинуватив міжнародних кредиторів у «тероризмі» щодо Греції.

Тим часом лідер опозиційної партії Греції Антоніс Самарас також заявив про свою відставку з посади голови «Нової демократії». «Я розумію, що наша партія потребує нового старту», – сказав він 5 липня. Про те, хто буде його наступником на чолі партії, Самарас не повідомив. До слова, лідер грецької опозиції закликав громадян зобов’язати нинішній уряд виконати свою обіцянку і швидко домовитися з кредиторами. Як зазначає видання, Антоніо Самарас очолював уряд Греції з 2012 року по січень 2015 року.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і Президент Франції Франсуа Олланд вже висловилися за скликання позачергового саміту лідерів країн Єврозони на 7 липня. Таке рішення вони ухвалили під час телефонної розмови, після того як дізнались про перші підсумки референдуму в Греції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Греції 5 липня пройшов референдум щодо пропозицій міжнародних кредиторів. Більшість з тих, хто проголосував – 61,31% –  виступили проти  умов, які країні висунули міжнародні кредитори.

За два дні до референдуму державу було оголошено банкрутом. Повну неплатоспроможність Греції зафіксував 3 липня Європейський фонд фінансової стабільності.

Читайте: Греція намагається врятуватися за рахунок «чорних грошей» на рахунках банків Швейцарії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ