РФ
Босфор і Дарданелли грають ключову роль у матеріально-технічному забезпеченні операції РФ у Сирії

Греки запропонували Росії свій морський порт в обхід Босфору й Дарданелл. Представники Торгово-промислової палати грецького регіону Еврос підписали угоду про співпрацю з адміністрацією окупованого Сімферополя. Про це повідомляє «РИА Новости».

«Ми могли би співпрацювати з багатьох напрямків, беручи до уваги, що в місті розташований один з найбільших портів, який дозволяє проводити товарообмін в обхід Дарданелл і Босфору», – заявив мер міста Александруполіс Еванґелос Ламбакіс.

Санкції, запроваджені проти Криму, не завадять торговельно-економічним відносинам між двома регіонами, впевнений Ламбакіс. Він висловив надію, що незабаром жителі півострова отримають можливість розвивати відносини з будь-якими країнами, співпраця з якими буде вигідною для республіки.

«Якщо звернути увагу на той стан, в якому зараз перебуває Європа, можна почути тріск її основ. Європейський Союз зараз повинен більше уваги приділити самому собі».

Як відомо, Росія анексувала Крим в березні 2014 роки після так званого референдуму. Офіційний Київ і низка країн Заходу не визнають приєднання півострова до РФ.

З березня 2014 року щодо Москви поетапно запроваджуються санкції, як індивідуальні, так і такі, що стосуються цілих секторів російської економіки. У червні 2015 року Євросоюз продовжив на рік санкції щодо Криму і Севастополя.

Довідка: Чорноморські протоки Босфор і Дарданелли грають важливу логістичну роль в міжнародній торгівлі, а також у матеріально-технічному забезпеченні операції Повітряно-космічних сил Росії в Сирії. Правила морського судноплавства через ці протоки регулюються міжнародним правом – конвенцією Монтре, яка закріпила суверенітет Туреччини над протоками, при цьому гарантуючи особливі права чорноморських держав в частині їх використання. Як повідомляв Інформаційний Акцент, Анкара має право на закриття проток лише в разі офіційно оголошеної війни.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ