біженці
Афіни планують попередити ЄС що не зможуть впоратися з великим збільшенням потоку біженців з Туреччини

Влада Греції готується до можливого збільшення потоку біженців у країну, що може стати наслідком невдалої спроби військового перевороту в Туреччині. Про це повідомляє Euractiv з посиланням на грецькі ЗМІ. 

«Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас перерве свою короткострокову відпустку та проведе зустрічі з міністрами з цього питання», – йдеться у повідомленні.

«Терміновий і короткостроковий» план на випадок надзвичайної ситуації запропонували розробити міністру міграції та заступнику міністра національної оборони.

Ципрас, як очікується, попередить лідерів ЄС про те, що Афіни не зможуть впоратися з великим збільшенням потоку біженців з Туреччини.

Крім цього, за даними грецьких ЗМІ, Афіни також переймаються можливим розвалом міграційної угоди ЄС-Туреччина і шукають способи підготуватися до такого сценарію.

Так, минулого тижня грецькі чиновники повідомляли, що попри незначне збільшення міграційних потоків, ситуація, як і раніше, «перебуває під контролем», однак чіткої картини стосовно того, наскільки внутрішня ситуація в Туреччині насправді вплине на міграційну угоду з Брюсселем, немає.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. У країні ввели військовий стан і комендантську годину. Згодом влада країни заявила, що спробу перевороту придушено. Більшість організаторів заколоту затримали.

Згідно з даними турецьких ЗМІ, після невдалої спроби військового перевороту в Туреччині зняли з посад понад 2,7 тис. працівників судових установ.

Глава уряду Туреччини Біналі Їлдирим повідомив, що у збройних силах країни пости втратили 5 турецьких генералів і 28 полковників. Не менш ніж 2,8 тис. представників найвищої та середньої ланки турецьких збройних сил затримано.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ