У Греції збираються повернути «чорні гроші» з банків Швейцарії
У Греції збираються повернути «чорні гроші» з банків Швейцарії

Греція хоче надати податкову амністію для громадян, які зберігають незаконно отримані гроші на швейцарських рахунках. Про це повідомило швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung (NZZ) am Sonntag, пише newsru.ua.

Згідно планів грецького уряду, громадяни, які ухиляються від сплати податків, можуть отримати вигоду від амністії, заплативши 21 відсоток податків із не задекларованих доходів, зазначає газета з посиланням на власні джерела. Наразі немає точних підрахунків, скільки саме неоподаткованих грецьких коштів перебувають на рахунках у швейцарських банках. За даними видання, сума сягає від двох до 200 мільярдів євро. У будь-якому разі, точна цифра стане відома в 2018 році. Таким чином, амністія може принести грецькому уряду терміново необхідні додаткові кошти, яких державі бракує через суперечності з міжнародними кредиторами, зазначає газета.

Між Грецією та Швейцарією було кілька раундів переговорів щодо поводження з грецькими незаконно отриманими грошима в Швейцарії. Речник міністерства фінансів Швейцарії підтвердив виданню, що така пропозиція надходила від Афін, але не розповів про її зміст. «Ми вітаємо той факт, що Греція висунула запропоноване рішення», – сказав Mario Tuor, керівник з комунікацій Державного секретаріату з міжнародних фінансових питань (SIF).

Проект податкової амністії має пройти через парламент Греції, приблизно, до серпня. Відсоток податку не має бути великим, але і не низьким – щоби не розчарувати чесних платників податків. Наразі, за даними грецьких ЗМІ, парламент, як варіант, пропонує 15% податку на «чорні гроші» в закордонних банках, і 30% – у банках Греції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Греції 5 липня пройшов референдум щодо пропозицій міжнародних кредиторів. Більшість з тих, хто проголосував – 61,31% – виступили проти умов, які країні висунули міжнародні кредитори.

За два дні до референдуму країна була оголошена держбанкрутом. Повну неплатоспроможність Греції зафіксував 3 липня Європейський фонд фінансової стабільності.

Читайте: Разом із євровалютою Греція позбудеться і єврозони

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ