одностатеві шлюби
У Греції легалізували одностатеві союзи

Попри катастрофічну ситуацію в економіці, Греція переймається геть іншими проблемами. Перша православна країна легалізувала одностатеві шлюби – парламент Греції ухвалив відповідний закон. Документ підтримали дві третини законодавців, проти висловилися лише 55. «За» проголосували як владна партія «СІРІЗА», так і представники лівоцентристської «ПАСОК», передає Дождь.

Ухвалений парламентом закон розширює поняття цивільних союзів для одностатевих пар, надаючи їм право успадкування субсидій і пенсійних зобов’язань держави.

Прем’єр-міністр Алексіс Ціпрас привітав рішення парламенту про рівні права для всіх громадян «незалежно від статі, сексуальної орієнтації». Він зазначив, що «замість святкування нам слід було б принести вибачення сотням тисяч співгромадян, які були позбавлені цих прав всі ці роки».

Варто зазначити, що православна церква, чий офіційний статус закріплений у Конституції країни, активно виступала проти ухвалення закону.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, під час референдуму, який відбувся наприкінці грудня, словенці виступили проти легалізації одностатевих шлюбів. Пропозицію не підтримали понад 60% виборців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ