Греція відтермінувала виплату боргів кредиторам
Греки знову затягуватимуть паски

Парламент Греції схвалив черговий пакет суворих заходів заощадження. Документ ухвалили напередодні зустрічі міністрів фінансів країн зони євро, під час якої йтиметься про надання Афінам нового траншу важливої фінансової допомоги. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Нові заходи передбачають нове зростання податків і акцизів на велику кількість товарів і послуг, запровадження нових податків, а також встановлення механізму, що передбачає автоматичне подальше скорочення бюджетних витрат у разі недовиконання бюджетних зборів.

За документ проголосували усі 153 депутати нинішньої коаліції на чолі з ультралівою партією «Сіріза», що має незначну більшість у парламенті з 300 депутатів.

Нагадаємо, «Сіріза» свого часу прийшла до влади на обіцянках відкинути схожі суворі реформи, на які мусив раніше піти уряд її попередників, а зрештою була змушена піти вже на значно різкіші реформи.

Варто зазначити, що Греція терміново потребує нового траншу європейської фінансової допомоги. Уже в липні на неї чекають значні виплати за попередніми кредитами Міжнародного валютного фонду і Європейського центрального банку. Крім того, в уряду виникла значна заборгованість за зарплатами в бюджетному секторі.

Греція вже багато років перебуває в тяжкій фінансовій і борговій кризі, що загрожує можливим банкрутством держави і примусовим виходом із зони обігу євро. Країна виживає завдяки масштабній фінансовій допомозі від МВФ та Євросоюзу, але в обмін на неї змушена йти на важкі для населення реформи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ