Греція відтермінувала виплату боргів кредиторам
Греція відтермінувала виплату боргів кредиторам

Афіни хоче на півроку відкласти червневі виплати Міжнародному валютному фонду обсягом понад 1,5 млрд. євро, повідомляє ZN.UA із посиланням на The Financial Times.

Грецький прем’єр-міністр Алексіс Ціпрас звинуватив кредиторів у «розграбуванні Греції» протягом останніх 5 років. The Financial Times зазначає, що прихильники жорсткої лінії владної партії СІРІЗА і особисто Ціпрас стоять на позиції розриву відносин із західними кредиторами, закликаючи своїх прихильників влаштовувати вуличні акції протесту проти подальших заходів жорсткої економії. Зазначимо, що наступний раунд переговорів щодо програми фінансової допомоги Греції призначено на 18-19 червня в Люксембурзі.

Нагадаємо, Греція мала виплатити 300 млн. євро МВФ у п’ятницю, 5 червня. Ще 1,3 млн. євро двома платежами Афіни повинні перерахувати кредитору протягом наступних двох тижнів. 15 червня німецький єврокомісар Ґюнтер Еттінґер заявив, що Євросоюзу необхідно готуватися до «надзвичайного стану», оскільки переговори з Грецією провалилися.

У той же час, грецька влада плекає надії на фінансову допомогу з боку Росії. Як зазначають західні експерти, «Путін намагається купити лояльність Греції, яка балансує на межі дефолту, та інших економічних «лузерів».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ