Греція, дефолт
Минулого тижня в грецькому центробанку заявили про можливість виходу з єврозони і навіть з ЄС

Греція представила нові пропозиції для кредиторів під час позачергового саміту глав держав і урядів країн ЄС, проте остаточного рішення поки досягти не вдалося. Тож країні досі загрожує дефолт. Про це повідомляє Reuters.

Керівники єврозони назвали пропозиції Греції основою для можливої угоди найближчими днями, яка дасть змогу розблокувати фінансову допомогу і запобігти дефолту. Голова Європейської ради Дональд Туск назвав грецькі пропозиції «позитивним кроком вперед». За його словами, міністри фінансів єврогрупи мають затвердити пакет реформ для Греції в середу ввечері і представити його лідерам країн для остаточного затвердження в четвер уранці. Тим не менш, необхідно спочатку узгодити програму реформ з представниками європейських урядів, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду. «Я переконаний, що ми прийдемо до остаточної угоди протягом цього тижня», – сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після саміту.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, чия країна є найбільшим кредитором Греції, була більш обережна. «Я не можу дати жодних гарантій, що це відбудеться. Там ще багато чого треба зробити», – сказала вона.

Голова грецького уряду Алексіс Ціпрас заявив, що м’яч знову опинився на полі кредиторів, тож, вони повинні забезпечити угоду, яка дозволить Греції виплатити борги: «Ми шукаємо всеосяжного і життєздатного рішення, яке супроводжуватиметься сильним пакетом зростання і водночас зробить грецьку економіку життєздатною».

Своєю чергою, міністр економіки Греції Георгос Статакіс повідомив деталі нового плану скорочення витрат країни, представленого її міжнародним кредиторам: ідеться про запровадження нових податків для заможних людей і підприємців, а також підвищення ПДВ на окремі товари. На думку Статакіса, нова пропозиція має влаштувати кредиторів, попередні переговори з якими успіху не мали.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, минулого тижня в грецькому центробанку заявили про можливість виходу з єврозони і навіть з ЄС. Останній раунд переговорів між Грецією та міжнародними кредиторами, що проходив в неділю, завершився невдачею. Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив, що  чекатиме, доки кредитори «не перейдуть до реалізму». Раніше представники єврозони вперше обговорили можливий дефолт Греції.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ