Греція ЄС
Якщо Греція залишить єврозону, це створить геополітичні ризики

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард і міністр фінансів США Джейкоб Лью закликають до розв’язання грецької боргової кризи і вважають за необхідне знову списати частину зовнішнього боргу країни. Про це повідомляє агенція Інтерфакс-Україна.

«Греція перебуває в глибокій кризі, для її вирішення необхідні серйозні і швидкі кроки», – цитує Лаґард Financial Times. На її думку, в числі цих кроків повинні бути як реформи з боку уряду Греції, так і «реструктуризація боргу».

Лью сказав, що найближчі дні покажуть, чи зможуть Греція та її європейські партнери зробити кроки, необхідні для того, щоб «Європа змогла реструктуризувати борг, зробивши його більш стійким». Сценарій, за якого потерпаюча від фінансових проблем Греція залишить єврозону, створює геополітичні ризики, попередив міністр США.

У повідомленні йдеться, що проти нового списання боргів Греції виступає Німеччина, яка є її найбільшим кредитором. Офіційні кредитори знижували Греції процентні платежі та подовжували строки погашення зобов’язань. Афіни повинні зараз стабілізаційному фонду єврозони 130 млрд євро і ще понад 50 млрд євро безпосередньо окремим країнам. Ще майже 35 млрд євро – борг перед власниками облігацій.

Вирішальним для Греції стане саміт ЄС 12 липня.

Тим часом у банкоматах банків в Греції готівки вистачить до понеділка, заявив глава грецької Банківської асоціації Лука Кацелі. Разом з тим, як раніше оголосила грецька влада, банківські канікули в країні триватимуть до понеділка, 13-го липня, збережеться також ліміт на видачу готівки банкоматами в 60 євро на день.

Читайте: Бути чи не бути Греції в ЄС? Ось у чому питання …

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ