Франсуа Крепо
Чиновник ООН закликав грецьку владу розробити «обґрунтовану» систему опіки за неповнолітніми біженцями

ООН закликає Грецію припинити утримувати дітей-мігрантів під вартою. Натомість країні пропонують розвивати службу щодо захисту дітей. Про це заявив спеціальний доповідач ООН із прав мігрантів Франсуа Крепо, повідомляє Reuters.

«Високопоставлений представник Організації Об’єднаних Націй закликав Грецію у понеділок припинити затримання дітей-біженців і дітей-мігрантів, деякі з яких замкнуті у камерах поліцейських відділків тижнями, і замість цього розвивати служби захисту дітей», – йдеться в повідомленні.

За словами Крепо, утримування дітей, які знаходяться в поліцейських відділках більше двох тижнів без доступу до вулиці, є «травматичним» і «проблемним» досвідом.

Також доповідач ООН з прав мігрантів сказав, що дітям і сім’ям варто пропонувати альтернативи затриманню. Він закликав грецьку владу розробити «обґрунтовану й ефективну» систему опіки за неповнолітніми без супроводу й збільшити пропускну спроможність укриттів для них.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, що ЄС пригрозив виключити Грецію з Шенгенської зони через через неякісну паспортну перевірку на зовнішніх кордонах союзу. Перш за все йдеться про порушення при реєстрації біженців.

У звіті Європейської комісії йшлося, що Греція «серйозно знехтувала» своїми зобов’язаннями із управління зовнішнім кордоном Шенгенської зони.

Нагадаємо, торік до Греції прибуло понад 850 тисяч мігрантів і біженців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ