Гройсман, Байден
Гройсман перебуває з робочим візитом в США

США планують надати Україні 220 млн. доларів на проведення економічних, політичних та енергетичних реформ. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Білий дім планує виділити $220 млн. нової допомоги Україні цього року на підтримку економічних, політичних і енергетичних реформ», – йдеться в повідомленні на сайті Білого дому, за результатами зустрічі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і віце-президента США Джо Байдена.

Згідно з повідомленням, цей пакет допомоги буде підтримкою зусиль України зі зміцнення демократичних інститутів та верховенства права, зміцнення основ для стійкого економічного зростання, а також дозволить реагувати на гуманітарні потреби.

Також ці кошти підуть на прискорення митної реформи, зокрема, шляхом надання правової, регуляторної, інфраструктурної та електронної митної підтримки; створення нового центру митного контролю; і сприяння в здійсненні реформ в сфері найму, відбору, перевірки, підготовки та оснащення нових співробітників митних служб, на основі успішної моделі патрульної поліції.

Крім того, допомога буде спрямована на підтримку боротьби з корупцією шляхом підтримки реформ ключових секторів правосуддя, включаючи імплементацію змін до Конституції, ухвалених Верховною Радою 2 червня, і реалізацію програми реформ Генпрокуратури, розширення партнерства США з Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і національною поліцією, а також підтримку незалежних засобів масової інформації та громадянського суспільства.

США мають намір надати підтримку реформі децентралізації, допомагаючи підвищити якість послуг, збільшення участі громадян і підвищення їхньої обізнаності про переваги реформ.

Планується розширення підтримки енергетичної безпеки за допомогою програм, які створюють прозорі й чесні ринки газу та електроенергії відповідно до стандартів Європейського Союзу, диверсифікацію джерел енергії, підвищення енергоефективності.

У повідомленні наголошується, що 9 червня Корпорація закордонних приватних інвестицій (OPIC) схвалила надання $62,5 млн. в якості фінансової підтримки двох приватних інвестиційних фондів, які будуть інвестувати в Україну в низку секторів, включаючи агробізнес, охорону здоров’я, інфраструктуру, роздрібну торгівлю, споживчі товари і нерухомість.

«Сполучені Штати продовжуватимуть тісно співпрацювати з українським урядом, щоби допомогти гарантувати, що практичний досвід промисловості США береться до уваги в рамках поточних зусиль України з виявлення пріоритетів і здійснення реформ, які сприятимуть покращенню ділового клімату і залучення приватного капіталу», – підкреслюється в повідомленні.

Загальний обсяг допомоги США Україні з 2014 року склав $1,3 млрд., а також $2 млрд. кредитних гарантій, а 3 червня було підписано угоду про надання ще $1 млрд. гарантій.

США вважають, що ці кредитні гарантії допоможуть Україні стабілізувати свою економіку і захистити найбільш вразливу частину населення від впливу необхідних економічних реформ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ