Гройсман
Гройсман заявив, що не отримував пропозицій обійняти посаду прем’єр-міністра України

Коаліція «Європейська Україна» на даний момент нараховує 237 народних депутатів. Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні в парламенті є 237 підписів учасників коаліції, які не відкликано. Це факт», – сказав він.

Також спікер заявив, що не отримував пропозицій обійняти посаду прем’єр-міністра України.

«Коли коаліцію буде створено, нову, вона визначить, хто може бути тим прем’єр-міністром або тими членами уряду, які здатні здійснити зміни… які потрібні людям. Буде час, будуть розмови, зараз мені ніяких пропозицій на цю тему не було», – сказав Гройсман.

За словами спікера парламенту, розмови про те, що він може зайняти крісло прем’єр-міністра України, – це «домисли або думки експертного середовища, журналістів зокрема».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 19 лютого спікер парламенту Володимир Гройсман оголосив, що фракція «Самопоміч» вийшла з парламентської коаліції.

Раніше Юлія Тимошенко також заявила, що фракція «Батьківщина» виходить із коаліції та відкликає з уряду міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. У свою чергу, Жданов вирішив залишитися на посаді на прохання прем’єра Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, у вересні 2015 року коаліцію полишила «Радикальна партія».

Зазначимо, без представників «Самопомочі», «тимошенківців» і «радикалів» у коаліції «Європейська Україна» залишиться 217 депутатів.

Коаліція втрачає статус парламентської більшості, якщо в ній число депутатів менше мінімально необхідного у 226 депутатів. Нова коаліція має бути сформована впродовж одного місяця від дня припинення діяльності попередньої.

Якщо ж впродовж одного місяця у Верховній Раді не сформовано коаліцію, президент має право, але не зобов’язаний, достроково припинити повноваження парламенту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ