liky
У бюджет закладено 5,9 млрд. гривень для реалізації цієї програми

2017 року українців забезпечать безкоштовними ліками. Принаймні цю гучну заяву зробив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає ТСН.

За його словами, уряд акумулює достатньо грошей для реалізації цього проекту. Гройсман додав, що йдеться про 18 програм, які «хронічно недофінансовувалися – інсуліни, гіпертонія і багато інших речей».

«Зараз ми закладаємо (у бюджет, – ред.) ресурс –  5,9 млрд. гривень, окрім того – гроші глобального фонду, які дозволять залучити міжнародні кошти і через публічні закупівлі, які дають економію, дадуть людям можливість отримувати ліки у повному обсязі», –  зазначив він.

Нагадаємо, ще у квітні 2016 року уряд вирішив скасувати сертифікацію та експертизу ліків, які вже пройшли цю процедуру в США, країнах ЄС, Швейцарії, Японії, Канаді, Австралії. За словами Гройсмана,  демонополізація і дерегуляція фармацевтичного ринку розширить доступ якісних ліків на український ринок, підвищить конкуренцію, усуне корупційні зловживання, що призведе до зниження цін на медикаменти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ