Голова Кабміну обіцяє 3% зростання економіки

Курс гривні міг би становити не більш як 18,5 грн./дол., якби Україна видобувала достатньо свого газу, а не купувала іноземний. Таку думку висловив прем’єр-міністр Володимир Гройсмана, передає прес-служба Кабміну.

«Я бачив нещодавно аналітику, яка показує, що якби ми видобували свій газ в Україні, а не купували за валюту, то долар коштував би не більш як 18,5 гривні», – сказав він.

Також прем’єр наголосив, що уряд взяв курс на досягнення енергонезалежності країни, і результат очікується протягом наступних 3-5 років.

Читайте: 2017 року долар коштуватиме до 30 гривень – банкіри

Також голова Кабміну спрогнозував зростання економіки України в 2017 році на рівні 3%.

«Ми понад три місяці вели діалог з експертним середовищем, українським парламентом. Уряд вніс досить збалансований бюджет на 2017 рік, і він дуже структурований, дуже чітко визначені пріоритети, які до нього закладено. Це «оборонка», це підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3200 гривень. Для вчителів – підвищення в 2017 році до 50% заробітної плати, лікарям – до 30%. Збережено систему децентралізації та підтримки аграрного комплексу, машинобудування, масштабного будівництва доріг. Ми розраховуємо, що зростання економіки реально становитиме близько 3%», – сказав Гройсман.

Прем’єр зазначив, що бюджет-2017, який вперше за довгий час було складено, розглянуто й ухвалено відповідно до регламенту, є найважливішим інструментом стимулювання економічного зростання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ