Військовий
До матеріалу «Новой газеты» Громадське не має жодного стосунку

Громадське ТБ заявляє, що звинувачення на адресу редакції з боку прес-центру АТО в тому, що їхні журналісти оприлюднили інформацію про позиції українських військових не відповідає дійсності. Про це повідомила виконавчий директор Громадського телебачення Катерина Горчинська, пише ТСН.

Вона наголосила, що Громадське не поширювало фото з бойових позицій українських військових – ані через власні платформи, ані через особисті сторінки журналістів у соцмережах.

Горчинська зауважила, Громадське не розміщувало репортаж про бої біля Авдіївки на своєму сайті до узгодження матеріалу із військовими через питання безпеки позицій українських військових.

Також журналісти зазначають, що протягом двох діб не повідомляли про загибель військових і чекали, коли про це будуть поінформовані їхні рідні, а імена загиблих будуть опубліковані офіційно.

За словами Горчинської, до матеріалу «Новой газеты» Громадське не має жодного стосунку.

«Журналістка «Новой газеты» Юлія Полухіна знаходилася разом із журналістами Громадського на позиціях українських військових, отримавши дозвіл на зйомку у штабі АТО, а також узгодивши свій візит із командуванням ВДВ. Заява прес-центру АТО про те, що журналісти Громадського представили її як власну співробітницю не відповідає дійсності», – заявляє Горчинська.

Вона вважає, що в цій ситуації варто розібратися та відмовитися від необґрунтованих обвинувачень.

Нагадаємо, прес-центр штабу АТО клопоче перед СБУ про призупинення акредитації журналістів Громадського ТБ Анастасії Станко, Костянтина Реуцького та спеціального кореспондента російської «Новой газеты» Юлії Полухіної через те, що вони відзняли обстріли українських позицій та двох загиблих українських військовослужбовців в результаті потрапляння міни в бліндаж.

«Зранку 8 липня цей сюжет було виставлено на сайті Громадського ТБ, переглянувши який, захисники промзони, звернулися з вимогою до керівництва каналу зняти відео, що останні й зробили. Через деякий час подібний сюжет вийшов на сайті «Новой газеты» за авторством Юлії Полухіної, який розлетівся інтернетом, російськими ЗМІ та медіаресурсами так званої «ДНР». Це обурило українське суспільство і насамперед воїнів десантників, що обороняють промзону в Авдіївці. На даному відео чітко відзняті позиції десантників, їхні обличчя і зброя, предмети, що можуть стати орієнтирами для ворога. Це є грубим порушенням правил роботи журналістів в зоні АТО», – наголосили у Штабі.

Виявилось, що під час перебування журналістів на позиціях, з ними не було жодного прес-офіцера, якого мав виділити штаб, або командування.

Крім того, зазначається, що Громадське та Юлія Полухіна знімали відео на різні пристрої і російська журналістка оприлюднила відео, яке знімала сама.

Читайте: «Азов» і «Донбас» повертаються на передову в зоні АТО

БЕЗ КОМЕНТАРІВ