shvey-tsariya
На референдумі 59,4% швейцарців висловилися проти підвищення пенсій на 10%

25 вересня в Швейцарії відбувся референдум щодо значного розширення повноважень спецслужб країни на тлі посилення терористичної загрози в Європі, передає Deutsche Welle.

На користь цього рішення віддали голоси 65,5% учасників волевиявлення. Новий закон про діяльність спецслужб дозволить відомствам з державної безпеки в окремих випадках прослуховувати телефони та стежити за комп’ютерами громадян країни.

Також на референдумі розглядали ініціативу «Партії Зелених», які пропонували всеосяжне фінансування програми створення екологічно чистої економіки. Зокрема, йдеться про переорієнтацію на виробництво продуктів з тривалим терміном придатності та використання відходів в якості сировини. Проти цього рішення проголосували 63,6% населення країни. Згідно з заявами представників уряду та бізнесу Швейцарії, попри загальну привабливість проекту, перехід на таку модель завдасть збитків економіці країни.

59,4 відсотки виборців висловилися проти підвищення пенсій на 10%, що пропонували профспілки. Як зазначали політики, у зв’язку зі старінням населення це також завдало б значного удару по економіці країни.

Відповідно до Конституції, референдуми є найважливішим інструментом прямої демократії. Кожен громадянин країни має привілей та право брати безпосередню участь в законотворчій діяльності через голосування на таких волевиявленнях та висування відповідних ініціатив до уряду з актуальних питань.

Референдуми стали досить популярною практикою в Швейцарії – за останні 200 років уряд країни запроваджував такі волевиявлення більше 200 разів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ